Instagram BIO – co to jest?

Instagram BIO – co to jest?

Zaczynając przygodę z Instagramem warto zastanowić się czy to konto będzie bardziej prywatne czy będzie łączyło się z biznesem. Dlaczego? Ponieważ musisz wiedzieć jakie informacje napisać w Instagram BIO.  

Co to jest Instagram BIO?

Bio czyli biogram to nic innego jak informacje o Tobie, Twoim koncie czy biznesie. Czyli opis, który widzisz pod zdjęciem głównym. Jest to jeden z pierwszych elementów jakie widać po wejściu na Twoje konto. Postaw się w roli swojego „potencjalnego klienta” wejdź na kilka profili i sprawdź czy zainteresowałyby Cię one po opisie.

 

 Instagram bio, biogram

Jakie informacje zamieścić w bio?

Należy pamiętać, że większość osób nie czyta wszystkiego od deski do deski – zazwyczaj jest to kilka pierwszych linijek. Gdy nie zainteresują nas pierwsze informacje to nie przeczytamy wszystkiego. Dlatego nie warto pisać całej naszej biografii czy opisu produktu/usługi.

 

Podziel Instagram bio na linijki

  • 1 linijka – co otrzymam z śledzenia Twojego konta
  • 2 linijka – czym się zajmujesz
  • 3 linijka – może to być link do opisania Twojego produktu, usługi, zapisu na newsletter, może prowadzisz w tym momencie jakieś wyzwanie czy szkolenie to też warto napisać.

*  Opis widoczny jeden po drugim tylko przez urządzenie mobilne, na komputerze widok jest ciągły

Jak widzisz na obrazku z mojego Instagrama ja napisałam co dostaniesz na moim koncie – czyli porady i motywacja do działania w biznesie on-line, czym się zajmuję czyli grafiką, stronami, social media.

W tym momencie moją strategią jest pokazanie, że można biznes on-line stworzyć samemu. Chciałabym udowodnić, że nie potrzeba zaawansowanych programów, nie trzeba znać programowania aby stworzyć logo, stronę czy ładne grafiki.

 

Uzupełnienie Instagrama Bio to jeden z najważniejszych etapów tworzenia konta na tej platformie. Jednak nie zapomnijmy również o zdjęciu profilowym, które chcąc nie chcąc jest wizerunkiem Twojego konta.

 

Jeśli wpis był pomocny bądź masz inną strategię na Instagram BIO podziel się w komentarzu swoimi doświadczeniami.