Konto reklamowe Facebook

Konto reklamowe Facebook

Posiadając konto prywatne na Facebooku, możemy utworzyć FanPage swojego biznesu. Takie konto możemy zacząć reklamować, jednak nim to zrobimy musimy utworzyć konto reklamowe.

Dlaczego warto stworzyć konto reklamowe Facebook?

Dobry i szybkim sposobem aby Twoja marka stała się rozpoznawalna jest stworzenie reklamy na Facebooku. Jeśli w tym momencie nie wiesz czy będziesz chciał się reklamować, warto stworzyć konto reklamowe już na samym początku. Dzięki takiemu kontu, możemy np. zainstalować kod pixel na swojej stronie czy sklepie internetowym, który będzie już teraz gromadził dane na temat osób odwiedzających Twoją witrynę.

Jak stworzyć konto reklamowe?

Jeśli jeszcze do tej pory tego nie zrobiłeś, przejdź do rozwijanego menu po prawej stronie i kliknij w „Reklama na Facebooku”.

Konto reklamowe na Facebooku

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego FanPage musisz je stworzyć aby móc reklamować biznes. Wybierz albo Utwórz reklamę albo Utwórz stronę.

Utworzenie reklamy na facebooku lub strony

Aby móc zacząć tworzyć pierwszą kampanię reklamową, konieczne będzie skonfigurowanie swojego konta. Kliknij w koło zębate po prawej stronie i wprowadź dane. Jeśli posiadasz otwartą działalność możesz podać dane swoje firmy. Musi wtedy być zaznaczona opcja „Tak, kupuję reklamy do celów biznesowych”, jeśli nie posiadasz firmy, zaznacz „Nie kupuję reklam do celów biznesowych”.

Musisz również zaznaczyć czy jesteś agencją reklamową czy nie. Jeśli konto będzie Ci służyć tylko dla siebie, i nie będziesz tworzyć reklam w imieniu innej strony – wystarczy zaznaczyć „Nie reprezentuję agencji kupującej reklamy dla reklamodawcy”.

Konto reklamowe na osobę prywatną

Z menu po lewej należy wybrać Metody płatności aby zdefiniować odpowiedni sposób zapłaty. Do dyspozycji jest karta kredytowa bądź debetowa, PayPal, kupon reklamowy Facebook oraz szybki przelew.

Przydatną opcją gdy podajesz swoją kartę kredytową jest ustawienie limitów wydatków na koncie. Zabezpieczy Cię to przed dużą kwotą zapłaty za reklamę, ściągniętej z konta.

Metody płatności za reklamy Facebook

Skonfigurowanie konta reklamowego Facebook jest pierwszym rokiem do stworzenia pierwszej kampanii reklamowej. Kolejnym ważnym krokiem powinno być utworzenie piksela Facebook i zainstalowanie go na Twojej stronie czy sklepie.  (sprawdź artykuł na temat jak utworzyć piksel facebook i do czego służy>> ).

 

Wpis był przydatny? Podziel się aby więcej osób mogło skorzystać z pomocy.