Mockup – jak i gdzie stworzyć?

Mockup – jak i gdzie stworzyć?

Popularnymi grafikami stały się mockup’y, czyli takie zdjęcie np. laptopa, tabletu czy wizytówki, w którym, możesz wstawić własną grafikę. Najprościej można powiedzieć, że będzie to makieta do pokazania swojego produktu, projektu na zdjęciu.

Profesjonalnym narzędziem do tworzenia takich zdjęć na pewno będzie Photoshop czy inny program do grafiki, z którego precyzyjnie wytniesz tło i wstawisz wybrany element. Niestety nie każdy ma możliwość korzystania z takiego programu, darmową alternatywą będzie strona www.magicmockups.com, na której jest możliwość stworzenia takiego mockup’u. Strona posiada wybranych kilka zdjęć, w którym jednym kliknięciem zrobimy fajne zdjęcie.

Gdy jednak masz wybrane swoje zdjęcie, w którym chcesz zrobić taki mockup, możesz skorzystać z canvy. Wystarczy, że wejdziesz na stronę Canva.com i możesz stworzyć własną grafikę. Poniżej przedstawiam szybki tuturial, jak zrobić taką grafikę w canvie.

Do przykładu użyłam zdjęcia ściągniętego z www.pixabay.com tylko trochę przerobionego na możliwość użycia go na Facebooku czy Instagramie.

Jeśli spodobała Ci się grafika możesz ją użyć w swoich projektach.

kliknij na zdjęcie aby pobrać