Newsletter – systemy do e-mail marketingu

Newsletter – systemy do e-mail marketingu

Biznes on-line to nie tylko dobra strona/sklep internetowy czy FanPage na Facebooku. Posiadając newsletter zdobywamy cenny skarb – adres e-mail. Taki zbiór możemy wykorzystać aby wysyłać swoim odbiorcom wiadomość o promocjach, zniżkach, nowych artykułach. Aby ułatwić sobie zarządzanie wysyłką wiadomości warto wybrać dostępne na rynku strony z systemem do e-mail marketingu.

W internecie możemy znaleźć wiele dostępnych systemów, darmowych oraz płatnych. Który wybrać? Na samym początku jeśli nie posiadamy tysięcznej bazy klientów, warto wybrać darmowe rozwiązania.

Newsletter – darmowe systemy do e-mail martketingu

Poniżej przedstawiam kilka darmowych rozwiązań do wysyłki newsletterów.

MailerLite – www.mailerlite.com

email marketing

W darmowej wersji MailerLite utrzymasz do 1 000 subskrybentów. W planie „Zawsze Bepłatny” możesz wysyłać nieograniczoną ilość maili miesięcznie, tworzyć własne kampanie za pomocą edytora bądź z gotowych szablonów. Stworzysz również Marketing Automation – czyli dostarczenie wiadomości do klienta  we właściwym czasie, np. jeśli ma urodziny.

MailerLite posiada integrację z WordPress.org bądź Facebook, w których możesz stworzyć formularz zapisu do newslettera.

FreshMail – www.freshmail.pl

email marketing

Darmowy plan posiada limit odbiorców do 500 oraz możesz wysyłać do 2 000 maili miesięcznie. Możesz utworzyć tylko jeden autoresponder i nie można zmienić treści maila powitalnego. Wysyłając newsletter w doręczonej wiadomości będzie widoczne logo FreshMaila.

FreshMail posiada integrację z WordPress.org, PrestaShop, Shoper, Shoplo itp. . Można połączyć konto z Google Analytics i Marketing Automation.

MailChimp – www.mailchimp.com

system email marketing

W darmowej wersji MailChimp dostaniesz do 2 000 odbiorców oraz limit wysyłania maili do 12 000 miesięcznie. Posiada integrację z Facebook oraz WordPress.org a nawet Twitter. Dostępny jest tylko w języku angielskim.

SalesManago – www.salesmanago.pl

darmowy email marketing

Ostatnią propozycją jest SalesManago dostępne do 200 odbiorców. Możemy zintegrować go z najpopularniejszymi oprogramowaniami wymienionymi w poprzednich propozycjach.

Plan darmowy umożliwia wysyłanie kampanii, testy A/B, utworzyć pop-up oraz Landing Page.

Wybierz dla siebie odpowiedni system i usprawnij swoją sprzedaż online

Każdy z wymienionych powyżej systemów do e-mail marketingu posiada podstawowe funkcje do stworzenia efektywnej kampanii e-mail. Czy będą to cykliczne wiadomości czy autorespondery (wysłanie maila np. jeśli ktoś kliknie w link bądź otworzy wiadomość e-maila).

Tylko Ty musisz wiedzieć czego tak naprawdę potrzebujesz. Możesz przetestować wiele systemów i wybrać ten najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Warto również zwrócić uwagę przy wyborze systemu ile będzie kosztować płatny plan, gdy już wyczerpiemy darmowy limit.