Newsletter – systemy do e-mail marketingu

Newsletter – systemy do e-mail marketingu

Biznes on-line to nie tylko dobra strona/sklep internetowy czy FanPage na Facebooku. Posiadając newsletter zdobywamy cenny skarb – adres e-mail. Taki zbiór możemy wykorzystać aby wysyłać swoim odbiorcom wiadomość o promocjach, zniżkach, nowych artykułach. Aby ułatwić sobie zarządzanie wysyłką wiadomości warto wybrać dostępne na rynku strony z systemem do e-mail marketingu.

W internecie możemy znaleźć wiele dostępnych systemów, darmowych oraz płatnych. Który wybrać? Na samym początku jeśli nie posiadamy tysięcznej bazy klientów, warto wybrać darmowe rozwiązania.

Newsletter – darmowe systemy do e-mail martketingu

Poniżej przedstawiam kilka darmowych rozwiązań do wysyłki newsletterów.

MailerLite – www.mailerlite.com

email marketing

W darmowej wersji MailerLite utrzymasz do 1 000 subskrybentów. W planie „Zawsze Bepłatny” możesz wysyłać nieograniczoną ilość maili miesięcznie, tworzyć własne kampanie za pomocą edytora bądź z gotowych szablonów. Stworzysz również Marketing Automation – czyli dostarczenie wiadomości do klienta  we właściwym czasie, np. jeśli ma urodziny.

MailerLite posiada integrację z WordPress.org bądź Facebook, w których możesz stworzyć formularz zapisu do newslettera.

FreshMail – www.freshmail.pl

email marketing

Darmowy plan posiada limit odbiorców do 500 oraz możesz wysyłać do 2 000 maili miesięcznie. Możesz utworzyć tylko jeden autoresponder i nie można zmienić treści maila powitalnego. Wysyłając newsletter w doręczonej wiadomości będzie widoczne logo FreshMaila.

FreshMail posiada integrację z WordPress.org, PrestaShop, Shoper, Shoplo itp. . Można połączyć konto z Google Analytics i Marketing Automation.

MailChimp – www.mailchimp.com

system email marketing

W darmowej wersji MailChimp dostaniesz do 2 000 odbiorców oraz limit wysyłania maili do 12 000 miesięcznie. Posiada integrację z Facebook oraz WordPress.org a nawet Twitter. Dostępny jest tylko w języku angielskim.

SalesManago – www.salesmanago.pl

darmowy email marketing

Ostatnią propozycją jest SalesManago dostępne do 200 odbiorców. Możemy zintegrować go z najpopularniejszymi oprogramowaniami wymienionymi w poprzednich propozycjach.

Plan darmowy umożliwia wysyłanie kampanii, testy A/B, utworzyć pop-up oraz Landing Page.

Wybierz dla siebie odpowiedni system i usprawnij swoją sprzedaż online

Każdy z wymienionych powyżej systemów do e-mail marketingu posiada podstawowe funkcje do stworzenia efektywnej kampanii e-mail. Czy będą to cykliczne wiadomości czy autorespondery (wysłanie maila np. jeśli ktoś kliknie w link bądź otworzy wiadomość e-maila).

Tylko Ty musisz wiedzieć czego tak naprawdę potrzebujesz. Możesz przetestować wiele systemów i wybrać ten najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Warto również zwrócić uwagę przy wyborze systemu ile będzie kosztować płatny plan, gdy już wyczerpiemy darmowy limit.

 

Wpis był przydatny? Podziel się aby więcej osób mogło skorzystać z pomocy.