Piksel Facebook – do czego służy i gdzie go znajdę?

Piksel Facebook – do czego służy i gdzie go znajdę?

Posiadając w swoim biznesie stronę internetową i FanPage, możemy zacząć monitorować ruch pod reklamę na Facebooku krótkim kodem Piksel. Gdy zdecydowanie w tym momencie mówisz, nigdy nie wykupię reklamy przez ten portal, warto i tak zbierać dane. Nigdy nie wiesz co stanie się za kilka miesięcy.

Co to jest i do czego służy Piksel?

Pikselem nazywamy kod w języku programowania JavaScript, który umieszczamy na swoim blogu, stronie albo sklepie w celu zbierania danych o użytkownikach odwiedzających naszą witrynę. Przyda się to w przyszłej kampanii marketingowej. Dzięki Pikselowi możesz zobaczyć statystyki wejść na poszczególne strony, bądź porównać z jakich urządzeń najczęściej korzystano przeglądając witrynę.

Skąd ten kod zbiera dane?

Z ciasteczek w przeglądarkach. Każdy z Nas zostawia po sobie ślad w internecie. I ten ślad zostaje przez ten kawałek kodu wczytany do swojej bazy. Dlatego możesz zaobserwować, że jeśli wejdziesz na jakąś stronę internetową, później na facebooku, pojawia Ci się reklama tej firmy. Nazywa się to remarketing.

Gdzie znaleźć kod Piksel?

Kod znajdziesz na swoim koncie Facebook. Jednak aby mieć łatwy dostęp do całego panelu reklamowego warto stworzyć jedną reklamę swojego FanPage ale jej nie aktywować, bądź w ogóle usunąć. Wtedy wybierając z lewej strony rozwijane menu nie będziesz mieć „Reklama Na Facebooku” jak poniżej na obrazku, tylko zmieni się w „Zarządzenie reklamami”.

Konto reklamowe na Facebooku

W kolejnym etapie wybieramy menu i wyszukujemy Piksele.

Gdzie znajduję się piksel Facebook

Kolejnym etapem jest Utworzenie piksel Facebook – klikamy w zielony buton Utwórz piksel – w pojawi się nowe okienko w którym możesz wpisać nazwę swoją piksela bądź zostawić to co zostało stworzone automatycznie.

Jak stworzyć kod piksel Facebook

Stworzony kod możesz wysłać mailem do osoby, która tworzy Ci stronę, bądź wkleić taki kod ręcznie. Klikając opcję „Zainstaluj kod ręcznie” pojawi się instrukcja oraz kod.

Kod piksel facebook

Tak skopiowany kod należy umieścić na swojej stronie. Instrukcję krok po kroku jak zainstalować piksel Facebook na stronie znajdziesz w tym artykule >> . Utworzony kod nie trzeba zapisywać nigdzie indziej „na później”, ponieważ w każdym momencie możemy do niego wrócić.