Różnica między hostingiem a serwerem

Różnica między hostingiem a serwerem

Zakładając biznes on-line niezbędna do uruchomienia strony będzie domena oraz hosting / serwer na umieszczenie plików strony internetowej. Co jednak wybrać serwer czy hosting? Hosting a serwer różnice …

Serwer

Serwer to nic innego jak specjalny komputer z dużą powierzchnią dyskową, podłączony do internetu 24 godziny.  Wykupując serwer mamy pełne możliwości zarządzania i dysponowania miejscem. Na serwerze możemy umieścić kilka stron internetowych, utworzyć nowe konta pocztowe, przechowywać pliki oraz tworzyć bazy danych.

Wykupienie serwera wiąże się z wysoką opłatą przedłużenia. Za pierwszy rok, możemy zapłacić grosze, jednak przedłużenie w zależności od pojemności będzie kosztować dużo więcej.

Wyróżniamy również dwa podstawowe rodzaje serwera.

Serwer dedykowany

Ten rodzaj serwera przechowuje usługodawca (firma z zewnątrz), jednak dostęp posiada tylko jeden klient. Korzystając z serwera dedykowanego, możesz instalować na nim dowolne oprogramowanie i samodzielnie zarządzać całym środowiskiem.  Serwer dedykowany jest doskonałym wyborem dla średnich i dużych projektów, gdzie potrzebujesz mieć pełną kontrolę nad całą platformą.

Serwer VPS (Virtual Private Server)

Serwerem VPS możemy nazwać jakąś część serwera dedykowanego. Czyli serwer dedykowany podzielony jest na kilka mniejszych maszyn z czego powstaje VPS. Ten rodzaj serwera używany jest przez większe sklepy internetowe czy rozbudowane serwisy.

Tak jak w przypadku serwera dedykowanego użytkownik ma nieograniczone możliwości zarządzania swoją częścią.

Poniżej przedstawiamy porównanie cen z najpopularniejszych stron.

porównanie cen serwera - sierpień 2017

Serwer VPS ovh.pl cennik – sierpień 2017

porównanie cen serwera - sierpień 2017

Serwer VPS nazwa.pl cennik – sierpień 2017

porównanie cen serwera dedykowanego - sierpień 2017

Serwer dedykowany nazwa.pl cennik – sierpień 2017

Porównanie cen serwera - sierpień 2017

Serwer home.pl cennik – sierpień 2017

Serwer vps ovh cennik - sierpień 2017

Serwer VPS ovh.pl cennik – sierpień 2017

Hosting

Hosting jest usługą udostępnienia określonego miejsca na dysku serwera. Hostingi z reguły są mniej wydajne i jest to dobry wybór gdy dopiero zaczynasz swoją działalność w internecie.

Usługa hostingowa jest dużo tańszym wyborem niż wykupienie serwera. Wykupujemy określoną wielkość miejsca, gdy jednak go zapełnimy możemy zmienić plan pakietu na wyższy.

Ceny hostingu - porównanie - ovh.pl

Cennik usług hostingowych ovh.pl

Ceny hostingu - porównanie

Cennik usług hostingowych zenbox.pl

Porównanie cen hostingu - nazwa.pl

Hosting – cennik – nazwa.pl – sierpień 2017

Jeśli Twój pierwszy biznes on-line potrzebuje prostego bloga, strony wizytówki albo małego sklepu, najlepszym i najtańszym rozwiązaniem będzie wykupienie hostingu. Warto przeanalizować wszystkie możliwości tańszego zakupu ponieważ na samym początku wielu z nas nie ma milionów do wydania.

Wpis był przydatny? Podziel się aby więcej osób mogło skorzystać z pomocy.