Wymiary grafik profilowych social media – Facebook, Instagram, Youtube

Wymiary grafik profilowych social media – Facebook, Instagram, Youtube

Zakładając swój własny biznes on-line, przyjdzie czas na utworzenie profili w social mediach. Niestety każdy portal ma inne zasady dotyczące rozmiarów i formatów dodawanych zdjęć głównych. Wiele osób ma problemy jakie powinny być odpowiednie wymiary zdjęcia profilowego, bądź zdjęcia w tle. W tym artykule zamieszczam rozmiary avatara i zdjęcia w tle dla najpopularniejszych portali.

 

Facebook - rozmiary grafik profili społecznościowych

Facebook – wymiary grafik

– jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, zmieniało już kilka razy wygląd fanpage. Miejmy nadzieję, że teraźniejszy wygląd będzie ostateczną wersją.

Nasz fanpage powinien posiadać dwa obowiązkowe zdjęcia. Zdjęcie profilowe i w tle.

Jak widzimy na przedstawionym obrazku, zdjęcie profilowe powinno mieć minimalny rozmiar 180 x 180 px, najlepiej jakby takie zdjęcie miało jak największą rozdzielczość ale musimy pamiętać, żeby nie przekraczało 1mb, ponieważ powyżej tej wagi Facebook automatycznie zmieni rozdzielczość naszej grafiki i wyjdzie ziarno na zdjęciu.

Widoczność zdjęcia zmniejsza się do 160 x 160 px – dlatego nie umieszczajmy loga czy napisu na całej szerokości, ponieważ Facebook i tak nam je automatycznie obetnie.

Jeśli dajecie w zdjęciu profilowym swoje własne logo, polecam zapisać je w formacie PNG, ponieważ wtedy unikniemy rozmyć np. na kolorze czerwonym. To samo tyczy się zdjęcia w tle.

Zdjęcie główne widoczne z pozycji komputera będzie miało rozmiar 820 x 312 px – tak samo polecam zapisać je w PNG i w jakiej największej rozdzielczości nie przekraczającej wagi 1mb.

Facebook zrobił nam psikusa jeśli chodzi o wyświetlanie zdjęcia w tle na urządzeniach mobilnych. Ucina nam widok do 554 x 312 px dlatego zalecam najważniejsze informacje zamieszczać bardziej na środku.

Facebook – zdjęcie w tle – Grupa

Facebook zdjęcie w tle - grupa

Facebook – zdjęcie w tle – Event

Facebook - zdjęcie w tle - Event

Zasady dodawania zdjęć w grupie czy evencie są takie same jak w przypadku zdjęcia na Fanpage.

Instagram - wielkość zdjęcia profilowego

Instagram – zdjęcie profilowe

Instagram - format zdjęcia profilowego

Instagram to kolejny serwis społecznościowy, jednak w nim największą rolę odgrywają zdjęcia. Zdjęcie profilowe dodajemy w wielkości 110 x 110 px z jak największa rozdzielczością oraz najlepiej w formacie PNG aby uniknąć utraty koloru.

 

Twitter - wymiary grafik profilowych

Twitter – zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle

Serwis społecznościowy, który bardzo szybko opanował świat, tak samo jak Facebook, jednak działa zupełnie na innych zasadach. Tworzymy na nim, krótkie wiadomości tekstowe z grafiką i opatrzone hasztagami np. #SocialMedia.

Twiiter - format zdjęć profilowych

Nasze zdjęcie profilowe, powinno mieć rozmiar 400 x 400 px , jednak zmniejszy się ono do 200 x 200 px. Tak samo polecam zapisać zdjęcie w rozmiarze PNG.

Natomiast projektując zdjęcie w tle 1500 x 500 px musimy pamiętać, że kawałek naszego zdjęcia zasłoni nam zdjęcie profilowe, warto pamiętać aby nie umieszczać ważnych informacji w tej części zdjęcia.

 

YouTube - wymiary grafik profilowych

YouTube – zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle

Aby wyróżnić swój kanał YouTube od innych, warto zadbać o dobrze zaprojektowaną grafikę.

YouTube - format zdjęć profilowych

Projektując grafikę na YouTube, warto pamiętać, że w zależności od naszego urządzenia grafika będzie wyświetlana inaczej. Cała grafika powinna mieć wielkość 2560 x 1440 px, jednak ten widok, będzie tylko widoczny na telewizorze.

Komputer oraz widok mobilny to tylko pasek pośrodku tego wielkiego rozmiaru. Na komputerze/monitorze będziemy widzieć minimalny rozmiar 1546 x 423 px maksymalnie 2560 x 423 px. Ta wartość zależna jest od cali ekranu.

Urządzenie mobilne to również wartość maksymalna 1546 x 423 px, natomiast tablet powiększa nam swoją widoczność do 1855 x 423 px.

Zdjęcie profilowe ustawiamy w rozmiarze 800 x 800 px, ale jego widoczność będzie 98 x 98 px.

 

Linkedin – zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle – profil prywatny i firmowy

Szukając pracy, czy pracowników warto zadbać o profil na LinkedIn. Serwis społecznościowy, w którym znajdziemy kontakty biznesowo-zawodowe.

LinkedIn – wymiary profil prywatny

LinkedIn-prywatny - format zdjęć profilowych

LinkedIn – wymiary profil firmowy

LinkedIn-firmowy - format zdjęć profilowych

Na LinkedIn musimy zadbać aby nasze zdjęcia główne były jak najbardziej reprezentatywne.

Na profilu firmowym jak i prywatnym zdjęcie w tle będzie miało rozmiar 1584 x 396 px. Natomiast zdjęcie profilowe na koncie prywatnym minimalny rozmiar to 130 x 130 px, maksymalnie 400 x 400 px obcięte do koła.

Profil firmowy minimalna wielkość to 120 x 120 px a maksymalnie wgramy 300 x 300 px.

 

Google+ – zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle

Kolejnym portale społecznościowym, który miał być konkurencją dla Facebooka jest Google Plus. Musimy jednak zastanowić się, czy chcemy wchodzić w tą platformę. Ponieważ samo google wie, że jest to trochę niewypał 🙂

Jednak wrzucam wymiary grafik na ten serwis społecznościowy.

Google plus - format zdjęć profilowych

Zdjęcie profile, wgrywamy w wielkości 250 x 250 px, jednak widoczność mamy albo 124 x 124 px albo 60 x 60 px, w zależności, w który widok wejdziemy.

Zdjęcie w tle tworzymy o wymiarach 1080 x 608 px. Pierwszy widok jakie widzimy jest trochę obcięty, dopiero po zjechaniu w dół, pokazuje nam się cały obrazek.

 

Projektując czy wgrywając swoje zdjęcie pamiętajmy, że podpisujemy się pod wszystkimi zdjęciami jako nasz biznes, jest to nasza wizytówka więc warto zadbać o dobrej jakości i odzwierciedlające profil działalności zdjęcie. Zadbajmy o dużą rozdzielczość i zapis najlepiej w formacie PNG. Nie bójmy się próbować kilku wersji zdjęć, sprawdzać na kilku nośnikach jak wyglądają, aby mieć pewność, że wszystko będzie ładnie wyglądać.

Wpis był przydatny? Podziel się aby więcej osób mogło skorzystać z pomocy.