Wymiary grafik profilowych social media – Facebook, Instagram, Youtube

Wymiary grafik profilowych social media – Facebook, Instagram, Youtube

Zakładając swój własny biznes on-line, przyjdzie czas na utworzenie profili w social mediach. Niestety każdy portal ma inne zasady dotyczące rozmiarów i formatów dodawanych zdjęć głównych. Wiele osób ma problemy jakie powinny być odpowiednie wymiary zdjęcia profilowego, bądź zdjęcia w tle. W tym artykule zamieszczam rozmiary avatara i zdjęcia w tle dla najpopularniejszych portali.

 

Facebook - rozmiary grafik profili społecznościowych

Facebook – wymiary grafik

– jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, zmieniało już kilka razy wygląd fanpage. Miejmy nadzieję, że teraźniejszy wygląd będzie ostateczną wersją.

Nasz fanpage powinien posiadać dwa obowiązkowe zdjęcia. Zdjęcie profilowe i w tle.

Jak widzimy na przedstawionym obrazku, zdjęcie profilowe powinno mieć minimalny rozmiar 180 x 180 px, najlepiej jakby takie zdjęcie miało jak największą rozdzielczość ale musimy pamiętać, żeby nie przekraczało 1mb, ponieważ powyżej tej wagi Facebook automatycznie zmieni rozdzielczość naszej grafiki i wyjdzie ziarno na zdjęciu.

Widoczność zdjęcia zmniejsza się do 160 x 160 px – dlatego nie umieszczajmy loga czy napisu na całej szerokości, ponieważ Facebook i tak nam je automatycznie obetnie.

Jeśli dajecie w zdjęciu profilowym swoje własne logo, polecam zapisać je w formacie PNG, ponieważ wtedy unikniemy rozmyć np. na kolorze czerwonym. To samo tyczy się zdjęcia w tle.

Zdjęcie główne widoczne z pozycji komputera będzie miało rozmiar 820 x 312 px – tak samo polecam zapisać je w PNG i w jakiej największej rozdzielczości nie przekraczającej wagi 1mb.

Facebook zrobił nam psikusa jeśli chodzi o wyświetlanie zdjęcia w tle na urządzeniach mobilnych. Ucina nam widok do 554 x 312 px dlatego zalecam najważniejsze informacje zamieszczać bardziej na środku.

Facebook – zdjęcie w tle – Grupa

Facebook zdjęcie w tle - grupa

Facebook – zdjęcie w tle – Event

Facebook - zdjęcie w tle - Event

Zasady dodawania zdjęć w grupie czy evencie są takie same jak w przypadku zdjęcia na Fanpage.

Instagram - wielkość zdjęcia profilowego

Instagram – zdjęcie profilowe

Instagram - format zdjęcia profilowego

Instagram to kolejny serwis społecznościowy, jednak w nim największą rolę odgrywają zdjęcia. Zdjęcie profilowe dodajemy w wielkości 110 x 110 px z jak największa rozdzielczością oraz najlepiej w formacie PNG aby uniknąć utraty koloru.

 

Twitter - wymiary grafik profilowych

Twitter – zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle

Serwis społecznościowy, który bardzo szybko opanował świat, tak samo jak Facebook, jednak działa zupełnie na innych zasadach. Tworzymy na nim, krótkie wiadomości tekstowe z grafiką i opatrzone hasztagami np. #SocialMedia.

Twiiter - format zdjęć profilowych

Nasze zdjęcie profilowe, powinno mieć rozmiar 400 x 400 px , jednak zmniejszy się ono do 200 x 200 px. Tak samo polecam zapisać zdjęcie w rozmiarze PNG.

Natomiast projektując zdjęcie w tle 1500 x 500 px musimy pamiętać, że kawałek naszego zdjęcia zasłoni nam zdjęcie profilowe, warto pamiętać aby nie umieszczać ważnych informacji w tej części zdjęcia.

 

YouTube - wymiary grafik profilowych

YouTube – zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle

Aby wyróżnić swój kanał YouTube od innych, warto zadbać o dobrze zaprojektowaną grafikę.

YouTube - format zdjęć profilowych

Projektując grafikę na YouTube, warto pamiętać, że w zależności od naszego urządzenia grafika będzie wyświetlana inaczej. Cała grafika powinna mieć wielkość 2560 x 1440 px, jednak ten widok, będzie tylko widoczny na telewizorze.

Komputer oraz widok mobilny to tylko pasek pośrodku tego wielkiego rozmiaru. Na komputerze/monitorze będziemy widzieć minimalny rozmiar 1546 x 423 px maksymalnie 2560 x 423 px. Ta wartość zależna jest od cali ekranu.

Urządzenie mobilne to również wartość maksymalna 1546 x 423 px, natomiast tablet powiększa nam swoją widoczność do 1855 x 423 px.

Zdjęcie profilowe ustawiamy w rozmiarze 800 x 800 px, ale jego widoczność będzie 98 x 98 px.

 

Linkedin – zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle – profil prywatny i firmowy

Szukając pracy, czy pracowników warto zadbać o profil na LinkedIn. Serwis społecznościowy, w którym znajdziemy kontakty biznesowo-zawodowe.

LinkedIn – wymiary profil prywatny

LinkedIn-prywatny - format zdjęć profilowych

LinkedIn – wymiary profil firmowy

LinkedIn-firmowy - format zdjęć profilowych

Na LinkedIn musimy zadbać aby nasze zdjęcia główne były jak najbardziej reprezentatywne.

Na profilu firmowym jak i prywatnym zdjęcie w tle będzie miało rozmiar 1584 x 396 px. Natomiast zdjęcie profilowe na koncie prywatnym minimalny rozmiar to 130 x 130 px, maksymalnie 400 x 400 px obcięte do koła.

Profil firmowy minimalna wielkość to 120 x 120 px a maksymalnie wgramy 300 x 300 px.

 

Google+ – zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle

Kolejnym portale społecznościowym, który miał być konkurencją dla Facebooka jest Google Plus. Musimy jednak zastanowić się, czy chcemy wchodzić w tą platformę. Ponieważ samo google wie, że jest to trochę niewypał 🙂

Jednak wrzucam wymiary grafik na ten serwis społecznościowy.

Google plus - format zdjęć profilowych

Zdjęcie profile, wgrywamy w wielkości 250 x 250 px, jednak widoczność mamy albo 124 x 124 px albo 60 x 60 px, w zależności, w który widok wejdziemy.

Zdjęcie w tle tworzymy o wymiarach 1080 x 608 px. Pierwszy widok jakie widzimy jest trochę obcięty, dopiero po zjechaniu w dół, pokazuje nam się cały obrazek.

 

Projektując czy wgrywając swoje zdjęcie pamiętajmy, że podpisujemy się pod wszystkimi zdjęciami jako nasz biznes, jest to nasza wizytówka więc warto zadbać o dobrej jakości i odzwierciedlające profil działalności zdjęcie. Zadbajmy o dużą rozdzielczość i zapis najlepiej w formacie PNG. Nie bójmy się próbować kilku wersji zdjęć, sprawdzać na kilku nośnikach jak wyglądają, aby mieć pewność, że wszystko będzie ładnie wyglądać.